Kredyt na start – dofinansowanie dla nowych firm

Podjecie decyzji o prowadzeniu własnej działalności gospodarczej wymagana stworzenia przemyślanego biznesplanu, ale też posiadania środków pieniężnych odpowiedniej wysokości. Aby założyć firmę konieczne jest zakupienie zapasów do rozpoczęcia produkcji lub świadczenia usług, wynajęcie lokalu i wyposażenie go w sprzęt komputerowy czy zapewnienie pojazdów.

Młodzi przedsiębiorcy często nie mają kwot pozwalających pokryć tego typu wydatki, stąd też decydują się oni na zaciągnięcie specjalnego kredytu dla nowych firm. Jeszcze kilka lat temu trudno było znaleźć banki gotowe udzielić pożyczki przedsiębiorstwu dopiero rozpoczynającemu swoją działalność.

W większości przypadków wymagane było przedstawienie dochodów firmy z kilku ostatnich miesięcy, co nie jest możliwe w sytuacji rozpoczynania biznesu, albo poręczenia lub zabezpieczenia majątkiem. Od tamtego czasu wiele się jednak zmieniło, a dziś kredyt na start oferuje niemało banków. Z propozycjami dla istniejących i powstających dopiero firm można zapoznać się np. na https://www.ideabank.pl/ranking-kredytow-dla-firm.

Obecnie znacznie łatwiej jest starać się o kredyt na założenie i prowadzenie firmy, a formalności związane z uzyskaniem pozytywnej decyzji kredytowej są ograniczone do niezbędnego minimum.

Młodzi przedsiębiorcy nie posiadający odpowiednich środków na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej z całą pewnością powinni rozważyć możliwość skorzystania z takiego dofinansowania.