Jak urządzić salon pełniący kilka funkcji?

Salon to przede wszystkim pomieszczenie, w którym przyjmowani są goście. Wnętrze służy też jako przestrzeń wspólna domowników, ale w wielu mieszkaniach, zwłaszcza tych mniejszych, stanowi on również jadalnię, a niekiedy nawet gabinet. Aranżacja salonu pełniącego kilka funkcji nie należy więc do najłatwiejszych zadań. Urządzając tego typu wnętrze trzeba pamiętać o rozwiązaniach praktycznych, a jednocześnie pozwalających zachować reprezentatywny charakter pomieszczenia.

Jak urządzić salon, który jest też jadalnią bądź gabinetem? Na pewno trzeba zadbać o podział na strefy. Efekt ten można uzyskać chociażby wybierając odpowiednie oświetlenie salonu. Ciepłe światło należy więc umieścić w strefie wypoczynku, zaś przestrzeń do pracy powinna mieć chłodniejsze oświetlenie. Warto też pamiętać o kwestiach estetyki, najlepiej więc wybierać żyrandole do salonu, które dobrze oświetlą konkretne miejsca, a jednocześnie będą pasować do wystroju.

Aranżacje salonu powinny też uwzględniać ciekawe dekoracje, a pomysłów jest wiele. Mogą to być specjalne tapety do salonu, dodatki, zasłony, dywany, ramki czy efektowne lampy. Pamiętać jednak należy o zachowaniu spójności. Wszelkiego rodzaju elementy dekoracyjne powinny pasować do stylu, w jakim wnętrze zostało urządzone.

Nowoczesny salon dobrze będzie więc wyglądał z dekoracjami o oryginalnym designie, zaś w rustykalnym bądź skandynawskim sprawdzą się elementy w stylu eko. Więcej o tym ostatnim można dowiedzieć się na http://www.miastokobiet.pl/aranzacja-wnetrz-w-stylu-eko/.